Hogyan lehet lehozni a drónt egy fáról?

Bizonyára előfordul, hogy a drónod egy fának ütközik. Elég egy rossz mozdulat és a drága drónod a gallyak közül néz rád. Ez a legjobbakkal is előfordul. Ha rendszeresen drónozol, csak idő kérdése, hogy mikor jársz így. A dronegem.com tippeket ad arra, hogyan lehet a drónod lehozni.

Az első tanács, amit meg kell tenned, ha fának ütközöl, hogy maradj nyugton. Nagyon könnyű frusztráltnak lenni és megpróbálni a drónt kényszerrel lehozni, ami további károkat okozhat. Mérlegeld milyen racionális lépéseket lehet tenni a drónod kiszabadítása érdekében.

  1. A legjobb módszer, ha találsz egy hosszú botot, amellyel meg tudod mozgatni azt az ágat, amelybe a drón beakadt. Ezt próbálhatod a fa alól, vagy a fa mellett álló másik fáról is. Akár több botot is összeerősíthetsz, amellyel az elérhető magasságot növelni tudod. Hozhatsz a helyszínre egy hosszú bambuszbotot. Sokat segíthet, ha találsz olyan tárgyat, amire felállhatsz. Ha a drón nagyon magasan van a fán, a bottal történő mozgatásnál előbb győződj meg, hogy a földre érkezésnél a drón nem sérül-e meg. A biztonságos földet éréshez érdemes pokrócból, ruhákból, falevelekből halmot képezni, hogy arra esve a drón a legkevésbé károsodjon.
  2. Rázd meg a fát, de ez valószínűleg csak kisebbek esetében működik. Ha a fa túl vastag, érdemes lehet egy másik embert magaddal vinni, hogy ketten egyesíthessétek az erőtöket, hogy megmozdítsátok a fát.
  3. Mássz fel a fára. Ha sportos vagy, meg kell próbálnod felmászni a fára. Mivel nem ez a legbiztonságosabb módszer, a dronegem határozottan javasolja, hogy először vizsgáld meg a többi lehetőséget, nem érdemes az életed, vagy sérülést kockáztatni. Nem feltétlenül kell egészen a csúcsig mászni, elég, ha el tudod érni azt az ágat, amelyen a drón beakadt.
  4. Használj létrát, ha van ilyen a közelben, vagy tudsz szerezni, akkor ez a legegyszerűbb mód. Érdemes kinyitható létrát szerezni, amelyet a fának támasztva a magasabb ágakat is el lehet érni. A létrával elérve a gallyakat meg lehet mozgatni a drónt egy vékonyabb ág megrázásával. Mivel az ágak magasabban egyre vékonyabbak, ezért a fa rázása könnyebbé válik.
  5. Dobj fel valamit, amely az ágat megmozgatja, de vigyázz, nehogy a drónt teljesen tönkre tegye. Érdemes egy labdát nekidobni, lehetőleg ne nagy erővel. Kerülni kell a kövekkel való dobálást, amely balesetet okozhat.
  6. Próbálj kirepülni. Ha az akkumulátor még nem halt meg, érdemes a beindítást megkísérelni és a gallyak közül kimozdulni.
  7. Használj másik drónt. A dronegem.com jó tippnek tartja, ha egy másik drónra hálót csatolsz és azzal próbálod kiszabadítani a fennakadt drónt. A magam részéről ezt biztosan nem javasolnám, de állítólag a jó manőverezési képességű, kiváló pilóták ezt az akadályt megugorják.
  8. Jöhetnek a tűzoltók? Nemzetközi gyakorlat, hogy a tűzoltókat csak sürgős vészhelyzetben lehet riasztani, a drónok fákkal ütközése és fennakadása nem ilyen esemény, ezért ezt nem szabad megtenni. Érdemes azonban elmenni a helyi, vagy a legközelebbi önkéntes tűzoltóállomásra és udvariasan megkérdezni, hogy tudnak-e segíteni.

A DOE ismeretei szerint több társunknak segítettek az önkéntes tűzoltók. Amennyiben csak fára kell mászni, akkor ezt biztonságos felszereléssel megteszik, ha létrás kocsival kell vonulni, annak már költsége is lehet. Azt hiszem ilyenkor nő meg az önkéntes tűzoltóság iránti támogató kedv.

Fotó csak illusztráció, nincs rajta fennakadt drón

Neked ajánljuk ...