KP index

Drónipar – Németországban és körülötte

A dróniparágban, ha tudni szeretnénk mit hoz a jövő Magyarországon, akkor érdemes kitekinteni a fejlettebb iparággal rendelkező területekre. Az ottani trendek előbb-utóbb hozzánk is beszivárognak, így a példák alapján fel lehet készülni a várható fejleményekre és azok hatásaira. A Drone Industry Insights felmérte a német, az osztrák és a svájci területek dróniparágát, amely pillanatképet rögzített az ottani drónökoszisztémáról.

Mindhárom ország élénk gazdasággal rendelkezik, nagy hangsúlyt fektetve a technológiai fejlődésre, ami jó előjel a kereskedelmi drónok fejlesztésére a régióban. A magasan fejlett gazdaság egyben azzal is jár, hogy van pénzük befektetni a legújabb dróntechnológiába, ezért rengeteg dróncéget találunk a régióban.

Földrajzilag a területet rengeteg hegy és tó borítja, amelyek nemcsak nagyszerű drónfotózást tesznek lehetővé, hanem lehetőséget nyújtanak arra is, hogy végül szállító drónokat használjanak ahelyett, hogy a tavak körül vagy a hegyek felett kellene vezetniük.

Ami a kereskedelmi drónokkal már folyamatban lévő tevékenységeket illeti, már számos vállalat végez drónfelméréseket és ellenőrzéseket az energiaiparban, vagy építési projektek feltérképezését, és vannak olyan projektek is, amelyek drónszállításokat tesztelnek olyan nagyvárosokban, mint Hamburg, Németország (több mint 2 millió lakos) vagy Zürich, Svájc.

A régió drónpiaca nagyon startup-vezérelt. A vállalatok 52% -a 1-10 alkalmazottal, további 24% -uk pedig 11-50 alkalmazottal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy a vállalatok több mint 75%-ának túlnyomó többsége 50 alkalmazottnál kisebb, míg a DACH drónvállalatoknak csak 8%-a rendelkezik 500-nál több alkalmazottal. Bár ez rendkívül magas és fenntarthatatlan számú kisvállalkozásnak tűnhet, a régió egésze több mint 70 000 startuppal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ez inkább a kultúra része, mint drónipar-specifikus megfigyelés.

A régió drónvállalatai elsősorban drónszolgáltatóként működnek (30%), ami azt jelenti, hogy sok ilyen induló vállalkozás innovatív módszereket talált arra, hogy drónmegoldásokat nyújtson a régió különböző iparágaiban. Hivatalosan a második leggyakoribb cégtípus a szoftvergyártók (15%), amelyet szorosan követnek a hardvergyártók (14%). Az „Egyéb” kategória (19%) főként tanácsadó, kutató és médiavállalatokból áll, de néhány további saját kategóriával rendelkező kiemelt tevékenység a mérnöki és integrációs (8%), az alkatrészek és rendszerek (7%), valamint a képzés és oktatás (5%).

Mindebből megállapítható, hogy erős egyensúly van a drón hardverek, szoftverek gyártása és a szolgáltatások nyújtása között. Ez önmagában meglehetősen fenntarthatóvá teszi a DACH drón ökoszisztémáját, mivel a vállalatok 59% -a ezen területek egyikén dolgozik, és ezért termékeit másoknak is biztosíthatja anélkül, hogy különösebb gondot és költséget okozna más országokból történő behozatal. Ráadásul a felmérés adatai alapján a régióban működő dróncégek nagyjából kétharmada tagja valamilyen drónszövetségnek. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg tisztában vannak az együttműködési lehetőségekkel, és képesek kihasználni azokat.

forrás és kép: droneii

Neked ajánljuk ...