2018-ban a Skydio a drónosokat az R1 nevű koncepciódrónnal bővölte el, amely lenyűgöző AI képességeket mutatott be. Ezt követte a Skydio S2, amely kifejezetten a fogyasztói piacot célozta meg. A vállalat fogyasztói drónokba való ambiciózus behatolását azonban számos kudarc sújtotta, leginkább a hihetetlenül hosszú várakozási idők, amelyek egyes ügyfelek megrendelései esetében akár egy évig is elnyúltak.
Bár a Skydio-nak van egy lobby csapata, de az nem tudja felvenni a versenyt az arra a tevékenységre négyszer annyit költő versenytárssal. (értsd: DJI) A Skydio a lobby csapattal sem tudott hatékonyan versenyezni az olyan ipari óriásokkal, mint a DJI és az Autel, akik már erős pozíciókat értek el a fogyasztói drónok területén, ezért a Skydio stratégiai fordulatot hajtott végre, amely drámaian megváltoztatta piaci pozícióját.
Felismerve a fogyasztói szektorban folytatott küzdelmeit, a Skydio azt a logikus döntést hozta, hogy elhagyja a fogyasztói piacot a jövedelmezőbb védelmi és elsősegélynyújtó szektorok javára. Ez a lépés lehetővé tette a vállalat számára, hogy magasabb árakat érjen el termékeivel és intenzív lobbitevékenységgel megpróbálja elszigetelni magát a versenytől.
A Skydio kínálatát a piac kiemelkedőnek tartja a lenyűgöző autonóm repülési képességei miatt, ugyanakkor, kritizálják a technológia és a funkciók más területein való lemaradás miatt. Emellett a Skydio drónok lényegesen drágábbak és kevésbé széles körben elérhetők, mint DJI társaik. Ez az árkülönbség és a korlátozott elérhetőség jelentős kihívásokat jelenthet azoknak a szervezeteknek, amelyek drónprogramjaikat szeretnék elfogadni vagy bővíteni.
Ezzel szemben a DJI drónokat a piac széles körben megfizethetőnek és felhasználóbarátnak tekinti. Megbízhatóságuk és fejlett funkcióik miatt sok fogyasztó, szakember és még néhány kormányzati szerv számára is döntő tényezővé váltak a választásuk kapcsán.
Adam Bry a Skydio vezérigazgatója (a képen) a termékeiket a külföldi gyártású drónokkal összevetve egy nemrégiben tartott konferencián kiemelte az egyre inkább felerősödő nemzetbiztonsági aggályokat. Egy mondatban ezt így foglalta össze: „Teljesen őrültség lenne elfogadni egy olyan jövőt, ahol geopolitikai ellenfeleinktől függünk az ilyen kritikus technológiáért.”
Bár ez bizonyos kontextusokban jogos aggodalom, érdemes megjegyezni, hogy a DJI általános tilalma messzemenő és potenciálisan káros következményekkel járhat a dróniparra és annak felhasználóira nézve.
Forrás és kép: dronexl.co