A thedronegirl.com csapata összehasonlította a legújabb DJI Mini modelleket annak bemutatása érdekében, hogy érdemes-e egyik modellről a másikra váltani, vagy éppen új drón vásárlásakor könnyebb legyen a választás.
Első meglepő megállapítást az árral kapcsolatban tették: A Mini 3 a legolcsóbb, ára 559 dollártól indul, amely a legolcsóbb, de legrégibb (de nem túl régi) modellnek számít. Bizarrnak minősíti, hogy az új Mini 4 Pro 759 dollárról indul, csakúgy, mint a Mini 3 Pro, így a DJI a saját modelljeinek állított versenytársat. Azt értem, hogy kevés a versenytárs, de magával nem kellene versenyezni, hagyni kellene egy kis kifutást is a bevezetés után egy-egy új modellnek.
A DJI Mini 4 Pro drón körkörös akadályérzékelő rendszerrel rendelkezik, amely egyedülálló a Mini vonalon. A négyirányú irányított akadályérzékelőkkel ellátott Mini 4 Pro-nak már nincsenek holtterei – és bár a DJI nem fogja ütközésbiztosként forgalmazni, nyugodtan kijelenthetjük, hogy gyakorlatilag az. A Mini 3 Pro háromirányú akadályelkerülő érzékeléssel rendelkezik, amely lehetővé teszi a drón előre, hátra és lefelé látását. Eközben a Mini 3 lefelé látásérzékeléssel rendelkezik, ami alapvetően csak a biztonságos leszálláshoz elegendő – de nem akadályozza meg, hogy a drón közvetlenül egy fának repüljön.
A DJI Mini 4 Pro O4 videoátvitelt kínál, amely 20 km-es maximális átviteli távolságot jelent (alacsony interferenciát feltételezve, például a legtöbb strandon repül). A Mini sorozat korábbi változatai lényegesen kisebb képességekkel rendelkeztek. A DJI Mini 3 O2 átvitellel rendelkezik, amely 720p / 30 kép / mp élő közvetítést kínál mindössze 10 km hatótávolságon belül.
Az O4 technológia a Mini 4 Pro-t a magasabb kategóriájú drónok, például az Air vonal közelébe emeli, így a videósok messziről is készíthetnek felvételeket.
Ezenkívül a DJI Mini 4 Pro 4k videofelvételt kínál akár 100 kép / mp sebességgel. A Mini 3 Pro 4k videofelvételt kínál 60 kép / mp sebességgel, a Mini 3 pedig 30 kép / mp sebességgel. A Mini 4 Pro és a Mini 3 Pro közötti különbségek fontosak, ha videós vagy, aki lassított felvételt szeretne készíteni. Ennek ellenére a képkockasebesség valószínűleg nem jelent hatalmas különbséget más típusú videózásban.
A kamerák képességei, az akkumulátorok élettartama és a repülési idők a táblázat alapján jól összehasonlíthatók.
Mindhárom drón mérete, alakja és általános kialakítása gyakorlatilag azonos. Ezek mind hordozható, utazásbarát drónok.
Új felvételi módok: Bár ez nem nehezedik túl nagy súllyal a döntésére, hogy melyik drónnal menjen, a Mini 4 Pro kínál néhány új felvételi módot, beleértve a fókuszkövetési csomag frissítését.
Összegzés: Tekintettel az összes új specifikációra (és csak egy kicsit magasabb árra), a DJI Mini 4 Pro a legjobb drón a legtöbb pilóta számára, aki a Mini vonalat nézte ki magának.