Szavazás a DJI-ról

Újabb akadályon ment át a Kínában gyártott dróntechnológiák korlátozását is tartalmazó (NDAA FY25 – nemzeti védelmi felhatalmazási törvényről szóló) törvényhozási folyamat. A képviselőház a katonai tisztviselők és más érdekelt tanúk meghallgatását követően június 14-én elfogadta a kínai drónok korlátozását célzó törvényjavaslatot. A két változatot is tartalmazó javaslat most a szenátus előtt van, amelyet az elfogadása esetén még az elnök megvétózhat.

A javaslat a DJI Technologies berendezéseinek és szolgáltatásainak a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő kommunikációs berendezések listájára való felvételét célozza. Ez a lépés az amerikai kommunikációs hálózatok védelmére irányuló szélesebb körű erőfeszítések része. A DJI hozzáadása a listához megakadályozhatja, hogy a cég drónjai a vezérlésük során hozzáférjenek a kommunikációs hálózatokhoz.

A DJI jelenleg a világ legnagyobb dróngyártója: piaci részesedését a világ flottájának 65-90%-ára becsülik. Az Egyesült Államok kormánya részéről a nemzetbiztonsági és adatvédelmi aggályok miatt a DJI-ra egyre nagyobb nyomás nehezedik. 2024 első felében számos szövetségi és állami jogszabályjavaslatot vezettek be a Kínában gyártott dróntechnológiák használatának korlátozására, miközben az amerikai gyártási szektor támogatására a hazai gyártású berendezések használatát ösztönzik.

A kínai kormány által támogatott hackerkampányok és incidensek növekvő félelemhez vezettek, amelyek nem csak a drónokhoz vagy a DJI-hez kapcsolódnak. A félelmet közleményben így összegezték: „A Kínában gyártott UAS-ok kritikus infrastruktúra-műveletekben való használata azzal a kockázattal jár, hogy érzékeny információk kerülnek a KNK hatóságai elé, amelyek veszélyeztetik az Egyesült Államok nemzetbiztonságát, gazdasági biztonságát, valamint a közegészséget és a közbiztonságot.” A közleményt ugyanabban a hónapban adták ki, amikor az amerikai hatóságok bejelentették, hogy felszámolták a „Volt Typhoon” nevű, Kína által támogatott hackerműveletet, amely a kritikus infrastruktúrákat célozza meg a routerek és az IoT-eszközök rosszindulatú programokkal való megfertőzésével.

forrás: dronelife.com

Neked ajánljuk ...